Ubezpieczenia na życie przez Internet – co warto o nich wiedzieć

1969387487-11.jpg

Choć na rynku są dostępne różne rodzaje ubezpieczeń na życie, to wybierając polisę na życie spora część klientów nie zastanawia się nad tym, co właściwie kupują. Oczywiście ważna jest dla nich świadomość, że w przypadku śmierci najbliżsi będą finansowo zabezpieczeni, jednak nie zawsze wiedzą oni, że polisy na życie różnią się między sobą. Jedna rzecz się nie zmienia, bez względu na ubezpieczyciela: najlepsze ubezpieczenie na życie to ubezpieczenie najtańsze. Takie są ubezpieczenia kupowane online.

Jak kupować polisę online bez ponoszenia kosztów?
Choć ubezpieczenia na życie przez Internet oferowane przez ubezpieczycieli są niewątpliwie najtańsze, to przy ich wyborze warto pamiętać o dodatkowych kwestiach. Wybierając polisę online należy mieć na uwadze fakt, że na wysokość składki wpływa przede wszystkim suma ubezpieczenia, czyli kwota, jaką w ramach wypłaty świadczenia otrzymają najbliżsi ubezpieczonego. Jednak dodatkowymi czynnikami, które mogą podwyższyć składkę, jest np. wiek ubezpieczonego czy jego stan zdrowia. Dodatkowe polisy, np. NNW czy na wypadek zachorowania na poważne zachorowania, także podnoszą koszt ubezpieczenia.

Przed zakupem – porównanie ubezpieczeń
Zanim zdecydujemy się na konkretną polisę warto porównać polisy u kilku ubezpieczycieli. Może się bowiem okazać, że przy takiej samej kwocie ubezpieczenia różna będzie składka roczna. W ramach tej samej składki ubezpieczyciel może dodatkowo zaoferować polisę NNW czy zniżkę przy ubezpieczeniu majątku.