Jakie znaczenie ma idealna polisa na życie?

Polacy coraz częściej postanawiają ubezpieczyć nasze życie. Wyniki firm ubezpieczeniowych jasno wskazują, że zaczynamy doceniać stan zabezpieczenia finansowego bliskich i poważnie myślimy o przyszłości oraz czyhających zagrożeniach. Oby ten trend utrzymywał się jak najdłużej i obyśmy dostrzegali wartość jaką jest polisa na życie.

Polisa na życie daje wam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Jest to jedna z najważniejszych wartości, do której dążymy w wszystkim działaniu. Budujemy dom, należymy do produkcji i zarabiamy właśnie po to, by naszej rodzinie niczego nie zabrakło i żeby w żadnym momencie nie czuła się zagrożona. Mimo, że od czasu do czasu potrzebujemy rozrywki i odrobiny adrenaliny to do stabilizacji ciągle dążymy.

Mimo że polisa na życie zapewnia odszkodowanie rodzinie po naszej śmierci, istnieją produkty, które pozwolą uzyskać pieniądze już za naszego życia. Chodzi tutaj o polisy inwestycyjne. Poza podstawowym zabezpieczeniem na wypadek śmierci posiadają one funkcję oszczędnościową, pozwalającą odłożyć środki na „dodatkową emeryturę”.

Ubezpieczenie może być znaczenie zarówno dla naszych dzieci. Istnieją bowiem polisy posagowe, które w swojej istocie są polisą na życie rodziców, ale również pozwalają gromadzić środki oszczędnościowy dla dziecka, które po osiągnięciu pełnoletności (przykładowo) będzie mogło wykorzystać pieniądze na studia, założenie rodziny czy zakup apartamentu.